David Hall's picture
Multiple choice question

If your fixed costs are $20,000/mo, your variable costs are $30/unit and you sell a product for $100/ea, how much NET revenue would you generate if you sold 300 units?

$29,000

$300,000

$30,000

$1,000

Leave a comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.